jump to navigation

İnternet sektöründen en güncel bilgilere "türkçe" ulaşmak için güncel adresler 13/01/2010

Posted by Aykut ARIKAN in Uncategorized.
trackback

Sosyal Medya Pazarlama – Çağan Çağlar’dan:

Ben habere değil, haber bana ulaşsın’ diyenlerden değilseniz, internet sektörü ile ilgili en güncel bilgilere aşağıdaki blog ve internet sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Turk.internet.com
Kendimi bildim bileli okurum. Bir baktım da internet sektörüne girdiğim 2000’den bu yana yayında imiş, şaşmamak lazım 🙂 İnanılmaz kapsamlı bir kategori yapısı var, 11 senelik arşivi düşünüldüğünde sektör için tartışmasız en değerli kaynak.

Webrazzi
Türkiye’nin özellikle web20 alanında en güncel bilgilere sahip blog’u.
Melek yatırımcılar, dünyada internet alanındaki önemli gelişmeler, mobil de yer verdikleri diğer konular.

Mindshare Interaction Blog
Türkiye’nin en büyük medya planlama ajanslarından Mindshare’in digital ekibi tarafından hazırlanan blog. Oldukça güncel olan blog’u tüm ekip farklı alanlarda destekleyerek yazıyor. Sadece müşterilerinden yazdıklarını sakın düşünmeyin, rakiplerin başarılı işlerini yazdıklarına bizzat tanık oldum. Blog’da digital dünyaya ilişkin birbirinden farklı konulara değiniliyor. Bazen bir viral, yeni açılan bir internet sitesi, bazen de yararlı istatistiksel veriler paylaşılabiliyor.

Bigumigu
2005 bu yana en düzenli güncellenen blog’lardan biri. Reklam, pazarlama, tasarım dünyasındaki yenilikleri ve gelişmeleri kullanıcılarına aktarıyor. Gerçekten çoğu zaman ilk onlardan duyduğum çok olmuştur.

Mediacat Online
Reklam sektörün en iyi dergilerinden biri. Son aylarda digital haberler bölümü ile güncel içerik sunuyor izleyicilerine.İzlemekte fayda var.

Pazarlamadunyasi.com
Kendini Pazarlama ve pazarlama iletişimi ile ilgili tüm bileşenleri bir arada sunan pazarlama portalı olarak tanımlıyor. Kendimi her ay sektörün önemli isimleri ile düzenli yapılan röportajları okurken buluyorum. Ayrıca çok ciddi bir bilgi de var içinde… sektörün önemli kitaplarından, ajans bilgilerine, önemli linklere tek yerden erişmek mümkün.

Digital Age
Digital alanda türkçe yayın yapan yegane dergilerden birinin internet sitesi.
Sektörden haberler, incelemeler v.b. için ilk başvuru adreslerinden biri olmalı.

Digithell
Son ayların en çok konuşulan dijital ajanslarından Digital MacCann’in blog’u. Henüz Mindshare’in ki kadar güncel değil, ama konuk yazarları da kabul edeceklerini açıkladıklarından, daha sıklıkla güncelleneceğine eminim.Ajanstan haberler, müşterileri için yaptıkları işler gibi konulara ilk elden erişebilirsiniz…

Reklam

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: